S jednou jízdenkou do všech vlaků? ČD jednají s RegioJetem a Leo Expressem | E15.cz

S jednou jízdenkou do všech vlaků? ČD jednají s RegioJetem a Leo Expressem

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: E15

pav, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
České dráhy začaly jednat s konkurenčními železničními dopravci o vzájemném uznávání jízdenek. Pokud by se státní firma se soukromými konkurenty dohodla, stačila by cestujícím jediná jízdenka i v případě přesedání mezi vlaky různých dopravců.

„S Leo Expressem i RegioJetem jsme již začali jednání,“ řekl deníku Dnes nový ředitel Českých drah Dalibor Zelený. Minulé vedení společnosti vzájemnou dohodu s konkurenty na trati mezi Prahou a Ostravou dlouho odmítalo, i když se ji snažilo prosadit ministerstvo dopravy. Dohodlo se jen s dopravci na malých regionálních tratích.

Železniční dopravci by v případě dohody o uznávání jízdenek museli vyjednat také to, jak si za lístky platit. Nejde přitom jen o rozdílné jízdné. S výjimkou expresů Českých drah jsou všechny vlaky povinně místenkové, a tak by firmy musely vzájemně propojit i své systémy, píše deník.

Šéf Svazu cestujících ve veřejné dopravě Miroslav Vyka upozornil na výhody případné dohody například pro cestující, kterým ujede vlak. Nebudou pak muset čekat na spoj dopravce, u kterého si koupili jízdenku.

Autor: pav, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.