Anytime rozšíří v Praze svou flotilu | e15.cz

Sdílení aut se v Praze daří. Anytime rozšiřuje flotilu a přichází i maďarská konkurence

Michal Nosek

Michal Nosek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Nejrůznějším sdíleným dopravním službám se v Praze daří. Svědčí o tom řada společností které nabízejí koloběžky, kola, ale ve stále větší míře i automobily. Celkově je v ulicích hlavního města již téměř tisícovka sdílených vozidel a jejich počet se má do budoucna navyšovat.

Jedním z hlavních hráčů na sdíleném trhu v Praze je firma Anytime. Ta nově ke stovce provozovaných vozů Toyota Yaris Hybrid přidá dalších dvě stě. Carsharing Anytime vstoupil na český trh koncem letošního dubna a od té doby si její aplikaci pro sdílení aut v Praze stáhlo a nainstalovalo téměř 60 tisíc uživatelů.

„Obyvatelé Prahy a okolí si naši službu oblíbili. Proto jsme se rozhodli nabídku vozů ztrojnásobit. Zároveň sjednocujeme vizuální styl vozidel ve všech zemích, kde firma působí,“ říká šéf Anytime Milan Beutl.

V Praze začne od října fungovat i maďarská společnost GreenGo, která zde své elektromobily zatím testuje. GreenGo má být konkurencí právě pro hybridní vozy od italského carsharingu Anytime.

„Po zajištění provozu vozů GreenGo v Budapešti jsme chtěli do další středoevropské metropole, která nabízí obchodní příležitosti, má vztah ke carsharingu, a je blízko naší základně v Budapešti,“ uvedl k pražské generální ředitel GreenGo Bálint Michaletzky.

Dalším hráčem na sdíleném trhu s malými elektroauty a nově také skútry a motorkami je tuzemský startup Revolt. Vlastní elektrický carsharing plánuje ve spolupráci se Škodovkou představit i Volkswagen. Kromě toho na českém trhu působí i služby Car4Way, Autonapůl nebo Ajo.cz, od nichž si lze auto půjčit.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah