Státní opravna vrtulníků LOM Praha loni vydělala téměř 100 milionů

LOM Praha, ilustrační foto

LOM Praha, ilustrační foto Zdroj: LOM Praha

LOM Praha
Vrtulník české armády
Aero Vodochody, vrtulník, letectví
Vrtulník
Armádní vrtulník
6
Fotogalerie

Státní podnik LOM Praha, který opravuje vojenské vrtulníky a cvičí piloty, loni zdvojnásobil zisk na rekordních 97 milionů korun. Významná část činnosti podniku byla zaměřena na výcvik pilotů nejen Armády ČR, ale také zahraničních zákazníků v Centru leteckého výcviku v Pardubicích.

"Pro rozvoj armády je nesmírně důležitá spolupráce s domácím obranným průmyslem a jeho podpora. Při zvyšování schopností českého vojenského letectva je pro nás LOM Praha klíčovým partnerem," uvedl ministr obrany Martin Stropnický (ANO).

Díky novým zakázkám, nejen v oblasti výcviku, nasazení zaměstnanců a s ohledem na finanční stabilitu mohl podnik vynaložit nemalé investice do technologií a také do personálu, uvádí ministerstvo.

LOM Praha se zaměřuje na opravárenské služby pro českou armádu. Je čelním opravárenským závodem pro vrtulníky řady Mi v zemích NATO a EU s uzavřeným cyklem oprav. Soustředí se především na generální opravy vrtulníků Mi-2, Mi-8/17, Mi-24/35 a jejich agregátů. Podnik také poskytuje letecký výcvik pilotů v Centru Leteckého Výcviku v Pardubicích. Firma zaměstnává více než 800 osob.