D3 z Prahy do Tábora - stavba má začít v roce 2021 | e15.cz

Stavba dálnice D3 z Prahy do Tábora má začít v roce 2021. Babiš: Práce jdou pomalu, je to bída

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Dálnice D3 v úseku Praha - Tábor by se měla začít stavět v roce 2021. Do konce roku chce ŘSD požádat o územní rozhodnutí. Při návštěvě premiéra Andreje Babiše (ANO) s některými ministry v jižních Čechách to dnes řekli ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) a generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Jan Kroupa.

Babiš si stěžoval, že práce pokračují pomalu. "Je to bída," poznamenal. Stavba D3 od pražského okruhu k Táboru bude rozdělena na pět úseků. Stát chce stavět všechny najednou. "Na tuto trasu máme dnes vydané stanovisko EIA, nicméně jsme ve verifikačním procesu. Po projednání s obcemi přišly do projektu změny, valy, v jednom případě prodloužení tunelu. Teď verifikujeme, jak moc jsou ty změny velké.

Předpoklad je, že do konce roku požádáme o územní rozhodnutí na celou stavbu dálnice D3," řekl Kroupa. Jihočeská hejtmanka Ivana Stráská (ČSSD) se obává, že stavbu budou brzdit ekologové.

Kroupa soudí, že pomůže takzvaný zákon o liniových stavbách. Má umožnit rychlejší plánování a financování dopravní infrastruktury. Podle premiéra by měl být přijat do konce června. Kroupa podotkl, že nyní někteří majitelé nechtějí silničáře pouštět na pozemky, aby tam ŘSD provedlo geologický a hydrogeologický průzkum. Podle Ťoka zákon urychlí přípravné práce a umožní stavět na pozemcích jiných majitelů. "Umožní vstup na pozemky. Budeme moci dělat rychleji a lépe geologické průzkumy a hlavně pomůže ve věcných břemenech," řekl ministr dopravy.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah