Toyota investuje sto milionů do vývoje pomůcek pro postižené | E15.cz

Toyota investuje sto milionů do vývoje pomůcek pro postižené

Toyota investuje sto milionů do vývoje pomůcek pro postižené
Toyota
• 
ZDROJ: ctk/AP

ČTK

Nadace Toyota Mobility Foundation vyhlásila celosvětovou soutěž nápadů Mobility Unlimited Challenge, jejímž cílem je vyvinout asistenční nástroje přinášející svobodu pohybu zdravotně postiženým. Vítězný nápad získá v přepočtu 104 milionů korun. Vyhlášení vítězného projektu je naplánováno na paralympijské hry 2020 v Tokiu.

Toyota podporuje paralympijské hnutí od minulého roku. Do aktivit zapojuje své zaměstnance, ale spolupracuje také s organizačním výborem her Tokio 2020 a Celojaponským hospodářským výborem. Automobilka si dala za úkol vyvíjet vybavení pro para sportovce s využitím svého know-how z automobilového průmyslu v Americe, Japonsku a Německu.

Jako nový celosvětový partner Mezinárodního paralympijského výboru IPC se Toyota rovněž stala partnerem přibližně 180 místních národních paralympijských výborů (NPC), včetně toho českého.

Pro paralympijské zimní hry v Pchjongčchangu 2018 například spolupracovala s alpským lyžařem Taikim Morim na vývoji nové sedačky s lyží, s běžcem na lyžích Andreou Eskauem na vývoji skibobu. Před tokijskými hrami 2020 zaměstnanci výzkumu a vývoje Toyoty formují projektové týmy s cílem vylepšit vybavení používané sportovci v rámci letních para sportů.

Automobilka se v Japonsku také zapojila do projektu Medaile pro každého, jehož cílem je vyrobit 5000 zlatých, stříbrných a bronzových medailí Tokio 2020! sběrem a recyklací kovu z malé přenosné elektroniky. Za tímto účelem začne Toyota od září 2018 u více než 6000 prodejců Toyota a Lexus po celé rozmisťovat recyklační boxy, do kterých bude kdokoli moci vhodit vysloužilou přenosnou elektroniku.

Toyota se v roce 2015 podepsáním smlouvy s Mezinárodním olympijským výborem a Mezinárodním paralympijským výborem stala oficiálním celosvětovým partnerem pro mobilitu na období 2017-2024, které pokrývá olympijské a paralympijské zimní hry v Pchjongčchangu 2018 (Jižní Korea) a Pekingu 2022 (Čína), respektive olympijské a paralympijské hry v Tokiu 2020 (Japonsko) a Paříži 2024 (Francie).

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!