Toyota investuje sto milionů do vývoje pomůcek pro postižené | E15.cz

Toyota investuje sto milionů do vývoje pomůcek pro postižené

Toyota
Toyota
• 
ZDROJ: ctk/AP

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Nadace Toyota Mobility Foundation vyhlásila celosvětovou soutěž nápadů Mobility Unlimited Challenge, jejímž cílem je vyvinout asistenční nástroje přinášející svobodu pohybu zdravotně postiženým. Vítězný nápad získá v přepočtu 104 milionů korun. Vyhlášení vítězného projektu je naplánováno na paralympijské hry 2020 v Tokiu.

Toyota podporuje paralympijské hnutí od minulého roku. Do aktivit zapojuje své zaměstnance, ale spolupracuje také s organizačním výborem her Tokio 2020 a Celojaponským hospodářským výborem. Automobilka si dala za úkol vyvíjet vybavení pro para sportovce s využitím svého know-how z automobilového průmyslu v Americe, Japonsku a Německu.

Jako nový celosvětový partner Mezinárodního paralympijského výboru IPC se Toyota rovněž stala partnerem přibližně 180 místních národních paralympijských výborů (NPC), včetně toho českého.

Pro paralympijské zimní hry v Pchjongčchangu 2018 například spolupracovala s alpským lyžařem Taikim Morim na vývoji nové sedačky s lyží, s běžcem na lyžích Andreou Eskauem na vývoji skibobu. Před tokijskými hrami 2020 zaměstnanci výzkumu a vývoje Toyoty formují projektové týmy s cílem vylepšit vybavení používané sportovci v rámci letních para sportů.

Automobilka se v Japonsku také zapojila do projektu Medaile pro každého, jehož cílem je vyrobit 5000 zlatých, stříbrných a bronzových medailí Tokio 2020! sběrem a recyklací kovu z malé přenosné elektroniky. Za tímto účelem začne Toyota od září 2018 u více než 6000 prodejců Toyota a Lexus po celé rozmisťovat recyklační boxy, do kterých bude kdokoli moci vhodit vysloužilou přenosnou elektroniku.

Toyota se v roce 2015 podepsáním smlouvy s Mezinárodním olympijským výborem a Mezinárodním paralympijským výborem stala oficiálním celosvětovým partnerem pro mobilitu na období 2017-2024, které pokrývá olympijské a paralympijské zimní hry v Pchjongčchangu 2018 (Jižní Korea) a Pekingu 2022 (Čína), respektive olympijské a paralympijské hry v Tokiu 2020 (Japonsko) a Paříži 2024 (Francie).

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah