Kalašnikov představil bojového robota. Místo obav ale Igorek vyvolává posměch | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Kalašnikov představil bojového robota. Místo obav ale Igorek vyvolává posměch

mst

Ruská zbrojařská firma Kalašnikov představila na moskevské výstavě Army 2018 nového zlatého robota. Ten nese pracovní označení Igorek a podle BBC zatím sklízí hlavně posměch na sociálních sítích, protože oproti nejmodernějším robotům vypadá zaostale a bizarně.

Společnost představila Igorka jako „zbraň budoucnosti.“ Tu ale zatím není schopna předvést v pohybu. V porovnání s nejmodernějšími antropomorfními roboty společnosti Boston Dynamics vypadá poslední ruský výtvor jako jejich starší bratříček a navíc se prý až podezřele podobá robotovi ED-209 z kultovního filmu RoboCop z roku 1987.

Igorek měří téměř čtyři metry a váží 4,5 tuny. Je vytvořen speciálně pro plnění technických a bojových úkolů. „Tento výrobek je jednou z nezajímavějších novinek na výstavě Army 2018, ale zatím je pouhou ilustrací, kam se chce naše firma dále ubírat,“ řekl šéf společnosti Kalašnikov Vladimir Dmitrijov pro britský Daily Mail.

Pusťte si video, jak funguje robot z dílny společnosti Boston Dynamics:

Robot podle něj zatím není připraven na nasazení do boje. “Víme, že existují roboti pohybující se na pásech a kolech, ale my předpokládáme poptávku po antropomorfních automatických pohyblivých systémech,“ dodal s tím, že společnost neukáže všechny Igorkovy schopnosti, dokud nebude kompletně dokončen.

Koncept pohyblivého robota Igorka není prvním automatickým bojovým systémem z dílny firmy Kalašnikov. Do jejího portfolia patří také například sedmitunový tank BAS-01G Soratnik. Ten je možné ovládat na dálku a pro velký úspěch je v plánu jeho větší verze.

Snímky Igorka zhlédněte ve fotogalerii:

Prohlédněte si, jak na představení Igorka reagovali tvůrci internetových vtípků:

Nový robot dokáže odebírat krev ze žíly a testovat ji

Autor: mst
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!