ÚOHS zastavil osmnáctimilionový tendr SŽDC | E15.cz

ÚOHS zastavil osmnáctimilionový tendr SŽDC

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Mlada fronta

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pozastavil osmnáctimilionový tendr Správy železniční dopravní cesty na sledování provozu jejích vozidel. Úřad vede správní řízení a vydal předběžné opatření. Řekl to mluvčí ÚOHS Martin Švanda.

Správa železniční cesty proto nemůže s vítězem uzavřít smlouvu. Tendr vypsala koncem loňského roku. Podle informačního systému veřejných zakázek je jeho předmětem systém sledování provozu vozidel pomocí GPS. Cílem veřejné zakázky je celkové snížení nákladů SŽDC.

Na tendr si u antimonopolního úřadu stěžovalo sdružení firem RADIUM, s.r.o., KonekTel, a.s., Telekomunikace a servis, a.s. Správa železniční cesty firmy vyřadila ze soutěže kvůli údajnému nesplnění kvalifikačních předpokladů. Firmy s tím nesouhlasí.

Kromě zahájení řízení ÚOHS vydal předběžné opatření. „V současné době čekáme na rozhodnutí ÚOHS,“ uvedl k tendru mluvčí SŽDC Jakub Ptačinský.

Zbyněk Stanjura: Velký železniční holding odmítám

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.