Zisk Fedexu vzrostl o 126 procent | E15.cz

Zisk Fedexu vzrostl o 126 procent

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americké společnosti FedEx, která je druhým největším leteckým přepravcem zásilek na světě, prudce vzrostl ve třetím fiskálním čtvrtletí zisk na 521 milionů dolarů (9,8 miliardy korun) z 231 milionů dolarů ve stejném období předchozího roku. Hospodaření podpořil rekordní objem přepravy před vánočními svátky a zvýšení příjmu na zásilku.

Příjmy za tři měsíce do konce února stouply o devět procent na 10,56 miliardy dolarů. Zisk na akcii bez mimořádných položek vzrostl na 1,55 dolaru a překonal odhady analytiků, kteří čekali zisk jen 1,35 dolaru na akcii. Provozní zisk se zvýšil o 107 procent na 813 milionů dolarů. Zisk podpořily rovněž nižší sazba daně, mírnější zimní počasí a palivové příplatky.

Firma FedEx je, podobně jako její hlavní konkurent United Parcel Service (UPS), považována mezi analytiky a investory za ukazatel ekonomického zdraví. Pokud se ekonomice daří dobře, posílají firmy i spotřebitelé více zásilek, zatímco v době hospodářské recese počet zásilek klesá.

Ve čtvrtém čtvrtletí firma očekává zisk na akcii bez mimořádných položek 1,75 dolaru až dva dolary. Za celý rok se má pohybovat v rozmezí 6,35 až 6,6 dolaru na akcii.

Fedex působí ve více než 220 zemích světa, včetně České republiky. Denně přepraví v průměru více než 8,5 milionu zásilek. Vlastní 688 letadel a více než 90 tisíc motorových dopravních prostředků pro přepravu zásilek.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.