Akcionáři Cetinu schválili půjčku 32,2 miliardy pro PPF | E15.cz

Akcionáři Cetinu schválili půjčku 32,2 miliardy pro PPF

ČTK

Akcionáři Cetinu schválili poskytnutí půjčky 32,2 miliardy korun skupině PPF. Ta je majoritním vlastníkem Cetinu, který vznikl rozdělením operátora O2. Uvedl to mluvčí Martin Žabka.

Cetin si na půjčku pro PPF Arena 2 B.V. vezme syndikovaný úvěr a zastaví kvůli tomu část svého majetku. První tranše 10,2 miliardy korun má být splacena do tří let a zbylých 22 miliard do sedmi let. PPF pomocí půjčky bude financovat svůj syndikovaný úvěr s celkovým rámcem 2,288 miliardy eur (62 miliard korun), který si vzala na koupi majority v O2 od španělské Telefóniky.

Půjčka je na sedm let, Cetin si na ni vezme úvěr a zastaví kvůli tomu část svého majetku. PPF pomocí půjčky bude financovat svůj syndikovaný úvěr s celkovým rámcem 2,288 miliardy eur (62 miliard korun), který si vzala na koupi majority v O2 od španělské Telefóniky. Původně si chtěla půjčit od O2, kvůli rozdělení firmy ale proces zastavila a následně převedla na Cetin. Zbytek použije na případné financování nákupu dalších akcií společnosti.

Peníze bude Cetin moci PPF poskytnout při splnění stanovených podmínek, jako je získání úrokové marže a úrokové přirážky, které by měly vést ke zvýšení hodnoty společnosti. Cetin vznikl letos v červnu vyčleněním pevných a mobilních sítí a datových center od O2. Všichni akcionáři O2 získali k jedné akcii O2 jednu akcii Cetinu. Ti, kteří s rozdělením nesouhlasili, mohli akcie Cetinu nabídnout k odkupu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.