Allianz hlásí pokles zisku, příčinou jsou hlavně přírodní katastrofy | E15.cz

Allianz hlásí pokles zisku, příčinou jsou hlavně přírodní katastrofy

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Největší evropské pojišťovně Allianz ve třetím čtvrtletí meziročně klesl provozní zisk o 17 procent na 2,5 milionu eur (63,8 milionu korun). Podepsala se na tom zejména letní vlna hurikánů a zemětřesení, uvedla firma, která zároveň mírně zhoršila odhad provozního zisku na celý rok. Allianz také uvedla, že odkoupí vlastní akcie za dvě miliardy eur (51,1 miliardy korun).

Celkové příjmy se zvýšily o 2,1 procenta na 28,3 miliardy eur (722,7 miliardy korun). Společnost nově odhaduje, že celoroční provozní zisk se bude pohybovat v "horní polovině" pásma 10,3 miliardy až 11,3 miliardy eur. Ještě v minulém čtvrtletí firma předpokládala, že se bude "blížit horní hranici."

Čistý zisk za třetí čtvrtletí činil v souladu s odhadem 1,6 miliardy eur, loni ve stejném období to bylo 1,9 miliardy eur.

Katastrofy zhoršily zisk v celém pojišťovacím sektoru. Ten je přitom nucen snižovat ceny kvůli silné konkurenci a doléhají na něj i negativní dopady nízkých úrokových sazeb, připomněla agentura Reuters. Podle německé zajišťovny Munich Re se jen náklady na tři největší hurikány v Severní Americe vyšplhaly na 100 miliard dolarů (2,2 bilionu korun).

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.