Banka Dexia se porcuje, jedná se o prodeji lucemburské divize

Očekává se, že Francie a Belgie dokončí plán řešení Dexie do pátku. Banka oznámila, že v sobotu se sejde její správní rada, aby o plánu hlasovala.
Dexia se tento týden stala první bankou v Evropě, která se kvůli řecké dluhové krizi dostala do těžkých potíží. Akcie banky se dnes propadly o 17 procent a odpoledne s nimi bylo obchodování pozastaveno do doby, než budou zveřejněny zprávy o plánu řešení její situace.
Belgie dnes varovala Francii, že nehodlá platit veškeré náklady na záchranu banky. Úřadující belgický premiér Yves Leterme v rozhovoru pro rozhlasovou stanici RTL uvedl, že Belgie usiluje o poctivé rozdělení nákladů. „Nechceme skončit jako majitelé celé Dexia Group,“ podpořil jej belgický ministr financí Didier Reynders. Francouzské ministerstvo financí na žádost agentury Reuters o reakci neodpovědělo.