Banka RBS odejde z Česka, osud poboček je zatím nejasný | E15.cz

Banka RBS odejde z Česka, osud poboček je zatím nejasný

Banka RBS odejde z Česka, osud poboček je zatím nejasný
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: CC BY 2.0: Elliott Brown

ČTK

Dcera britského finančního ústavu Royal Bank of Scotland (RBS) odchází z českého trhu. Banka se stáhne celkem z 25 zemí, když zcela hodlá opustit trhy střední a východní Evropy, Blízkého východu a Afriky. Podstatně sníží také velikost svého investičního bankovnictví v USA a Asii.

„RBS oznámila úmysl stát se silnější, bezpečnější a stabilnější bankou, která bude lépe pokrývat potřeby svých klíčových klientů ve Velké Británii a západní Evropě,“ řekl Lidovým novinám šéf komunikace české pobočky banky Tomáš Tesař.

Zda banka zcela uzavře pobočku nebo ji prodá jiné skupině, není podle něj zatím rozhodnuto. Kdy odchod z trhu nastane, nebylo zatím stanoveno.

V lednu již banka oznámila odchod ze slovenského trhu. Banka v Česku poskytuje služby firemním klientům v oblastech transakčního bankovnictví, korporátního úvěrování, obchodního financování a cash managementu.

Britský finanční ústav vykázal za loňský rok ztrátu 3,5 miliardy liber (131,4 miliardy korun), zejména kvůli odpisům hodnoty americké divize Citizens a nákladům spojeným s vyšetřováním obchodní praktik banky. Ztráta klesla z devíti miliard liber v roce 2013.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!