Banka Standard Chartered propustí čtvrtinu vrcholných manažerů | E15.cz

Banka Standard Chartered propustí čtvrtinu vrcholných manažerů

Pobočka Standard Chartered v Taipei
Pobočka Standard Chartered v Taipei
• 
ZDROJ: Lord Koxinga, Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Britská banka Standard Chartered plánuje propustit asi čtvrtinu vysokých manažerů. Nový generální ředitel Bill Winters v prohlášení zaslaném zaměstnancům sdělil, že v rámci úspor by do konce listopadu mělo přijít o práci zhruba tisíc z celkem asi čtyřech tisíc vysokých manažerů.

Standard Chartered si musí zlepšit finanční situaci kvůli zhoršení růstových vyhlídek na důležitých rozvíjejících se trzích a kvůli kolapsu cen komodit. Akcie banky v letošním roce oslabily o téměř 20 procent. Banka má sídlo v Londýně, ale zaměřuje se hlavně na rozvíjející se trhy v Asii. Po celém světě má nyní zhruba 86 tisíc zaměstnanců.

Winters po nástupu do funkce letos v červnu v rámci úspor již rozhodl o snížení dividendy na polovinu, čímž by měla banka ušetřit miliardu dolarů (23,9 miliardy korun). Slíbil také snížit hodnotu rizikového majetku o 30 miliard dolarů.

Akcie banky Standard Chartered:

Analytici podle agentury Reuters očekávají, že až britská centrální banka začátkem prosince zveřejní výsledky zátěžových testů, bude Standard Chartered potřebovat kapitálovou injekci v rozmezí od čtyř do deseti miliard dolarů.

Winters také uvedl, že banka prodá část majetku a opustí aktivity, které mají slabý výkon. Už v červenci uvedl, že banka v rámci reorganizace sníží počet divizí na čtyři z osmi.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah