České UniCredit Bank stoupl čtvrtletní zisk na 1,7 miliardy | E15.cz

České UniCredit Bank stoupl čtvrtletní zisk na 1,7 miliardy

Unicredit Bank
Unicredit Bank
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Česká a slovenská UniCredit Bank hospodařila v letošním prvním čtvrtletí s čistým ziskem 1,7 miliardy korun, meziročně o 58 procent vyšším. Úvěry poskytnuté klientům stouply o 7,5 procenta na 349 miliard korun, vklady klientů se zvýšily o 7,3 procenta na 328 miliard korun. Aktiva banky stoupla meziročně o 7,5 procenta na 537 miliard korun.

Z konkurenčních peněžních ústavů České spořitelně klesl letos v 1. čtvrtletí čistý zisk meziročně o 8,4 procenta na 3,7 miliardy korun. Čistý zisk Komerční banky v tomto období naopak meziročně stoupl o 12,2 procenta na téměř 3,5 miliardy korun. Čistý zisk skupiny ČSOB v 1. čtvrtletí také stoupl, a to o pět procent na 3,8 miliardy korun.

„Na hospodářském výsledku finanční skupiny UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia se projevují správná strategická rozhodnutí v době krize investovat do našeho rozvoje. Sílící ekonomický růst na obou trzích, kde působíme, se promítá do zrychlující se úvěrové dynamiky v rámci našeho portfolia,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva UniCredit Bank CR and Slovakia Jiří Kunert.

Čistý výnos z úroků banky se zvýšil o sedm procent na 2,565 miliardy korun. Čisté výnosy z poplatků a provizí meziročně vzrostly o 13,5 procenta na 941 milionů korun. Všeobecné správní náklady stouply o čtyři procenta na 1,8 miliardy Kč. Náklady na úvěrové riziko klesly na 346 milionů korun.

„Naše výsledky se opírají o výrazný obchodní rozvoj, kde objemy úvěrů i depozit rostly nad úroveň trhu. Dalším pozitivem byl výsledek obchodování na finančních trzích, kde banka využila výhod kvantitativního uvolňování v eurozóně. Vzhledem k výraznému rozpouštění opravných položek se prudce snížily náklady na úvěrové riziko, provozní náklady jsou nadále pod kontrolou,“ dodal finanční ředitel banky Gregor Hofstaetter-Pobst.

UniCredit Bank činnost zahájila na českém trhu v listopadu 2007. Vznikla integrací HVB Bank a Živnostenské banky.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah