Commerzbank chce zrušit minimálně pět tisíc pracovních míst | e15.cz

Commerzbank chce zrušit minimálně pět tisíc pracovních míst

Commerzbank
Commerzbank
• 
ZDROJ: CC BY 3.0: Huhu Uet

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vedení německé bankovní společnosti Commerzbank hodlá zrušit minimálně pět tisíc pracovních míst, což odpovídá více než deseti procentům celkové pracovní síly podniku. S odvoláním na své zdroje o tom dnes informoval server ekonomického listu The Wall Street Journal (WSJ). V rámci širší reorganizace aktivit banka plánuje zrušit i jednu z divizí. Reaguje tak na slabou ziskovost v době nízkých úrokových sazeb a na slabší aktivitu klientů.

Commerzbank je podle tržní hodnoty druhou největší bankou v Německu. Na konečné podobě plánu reorganizace banka podle zdrojů stále pracuje, představit by ho měla koncem příštího týdne, kdy bude o nové strategii banky hovořit generální ředitel Martin Zielke.

Banka podle zdrojů v rámci nové strategie zruší divizi, která poskytuje služby středně velké klientele. Menší klienti prý budou převedeni do divize drobného bankovnictví, zatímco větší klienti se přesunou do divize investičního bankovnictví.

Commerzbank v prvním pololetí hospodařila s čistým ziskem 372 milionů eur (10,1 miliardy korun), což je meziroční propad o více než 40 procent. Banka počítá s poklesem zisku i za celý rok.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah