Commerzbank v Česku loni stoupl zisk na 323 milionů

Commerzbank

Commerzbank Zdroj: CC BY 3.0: Huhu Uet

Commerzbank, která se v Česku zaměřuje na financování podniků, stoupl loni čistý zisk o 66 milionů na 323 milionů korun. Bilanční suma banky klesla o 14,2 miliardy na 32,8 miliardy korun. "Bylo to především kvůli ukončení jednoho většího úvěru," vysvětlil ředitel Commerzbank pro ČR a Slovensko Michael Krüger.

„Díky nízké úrovni úroků, stejně jako rostoucí ekonomice, trvala i v roce 2015 zvýšená poptávka po akvizičních a investičních úvěrech,“ uvedl Krüger. Tento stav se přelévá i do tohoto roku. Výnosy z úroků a provizí podle něj v prvním čtvrtletí stouply o šest procent. Kvalita úvěrového portfolia pražské pobočky zůstává vysoká. Podíl úvěrů v selhání na celkovém úvěrovém portfoliu činil koncem loňského roku 5,6 procenta, dodal.

Commerzbank výrazně rozšířila své aktivity v Praze. Spojí tam činnosti dokumentárních obchodů a záruk pro Česko, Slovensko, Maďarsko, Rakousko a Švýcarsko v operačním centru Trade Service Hub. Rozhodující pro volbu Prahy byla existence plně funkční a dlouhá léta etablované pobočky a týmu pracovníků v oblasti financí v regionu. Díky tomu se v Praze navýší počet pracovních míst. Už tam bylo převedeno 20 pozic ze západní Evropy.

„Aktuálně se nacházíme v poslední fázi příprav. V červnu začínáme s převodem obchodů z Rakouska a Švýcarska do Prahy. Postupně do třetího čtvrtletí 2016 budou převedeny dokumentární obchody a záruky i z dalších zastoupení,“ uvedl Krüger.

Commerzbank AG je bankou s mezinárodní působností ve více než 50 zemích. Jejími hlavními trhy jsou Německo a Polsko. Commerzbank působí na českém trhu od roku 1992, kdy byla založena pobočka v Praze. V ČR se orientuje výhradně na firemní klientelu. Poskytuje služby německým firmám, které podnikají v Česku, i českým firmám, jež mají vazbu na Německo. Zároveň poskytuje služby i tuzemským středně velkým a velkým podnikům.