ECB: Pokud Madrid požádá, budeme připraveni pomoci | E15.cz

ECB: Pokud Madrid požádá, budeme připraveni pomoci

bankovní krize
bankovní krize
• 
ZDROJ: profimedia.cz

Zdeněk Pečený

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Finanční trhy vyděsila zpráva, že Evropská centrální banka (ECB) odmítla plán španělské vlády dodat znárodněnému finančnímu ústavu Bankia devatenáct miliard eur vložením vládních dluhopisů do mateřské společnosti Bankie a jejich následnou výměnou za likviditu ECB.

ECB však informace deníku Financial Times a agentury Bloomberg popřela s tím, že plán s ní nikdo nekonzultoval a že v případě zájmu je připravena madridské vládě poradit.

„Navzdory zprávám, které se objevily v médiích, nikdo s Evropskou centrální bankou nekonzultoval a ECB nevyjádřila názor na plány, které mají španělské úřady s rekapitalizací jedné z velkých španělských bank,“ uvedla ECB.

Spekulace o odmítnutí plánu španělské vlády se vynořily v době, kdy se výnosy španělských dluhopisů opět šplhají vzhůru. Výnos desetiletých státních bondů přesáhl 6,6 procenta a dostal se nejvýše od začátku roku. Blíží se k hranici sedmi procent, jež se obecně považuje za dlouhodobě neudržitelnou.

Evropské akciové trhy se včera odpoledne mírně vzpamatovaly z dopoledních propadů a dostaly se do červené nuly. Od denního minima 1,2432 dolaru za euro se odrazila i společná evropská měna. Česká koruna včera nadále oslabovala až k úrovni 25,70 za euro. názory str. 15

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.