Kellnerově PPF klesl čistý zisk o devět procent, brzdí ji Rusko | E15.cz

Kellnerově PPF klesl čistý zisk o devět procent, brzdí ji Rusko

ČTK

PPF klesl v pololetí čistý zisk o devět procent na 9,6 miliard korun, důvodem je ekonomický vývoj v Rusku. Nejvýznamnější ekonomické události první poloviny roku se ale pro PPF odehrály v Česku, kde PPF koupila majoritu v O2 a prodala svůj podíl v energetické skupině EPH.

V meziročním srovnání klesl čistý zisk skupiny PPF na 346 milionů eur (zhruba 9,6 miliardy korun). Aktiva skupiny stoupla od začátku roku o 16 procent na rekordních 24,19 miliardy eur (cca 672 miliard korun).

„Zatímco Rusko zpomaluje, což má vliv i na výsledek hospodaření (PPF), naše investiční aktivity rostou. Dynamický růst realizujeme zejména v Asii, ale i v ČR a západní Evropě,“ uvedla finanční ředitelka skupiny PPF Kateřina Jirásková.

Vlastní kapitál skupiny PPF připadající na akcionáře vzrostl proti konci loňského roku o 386 milionů eur a v pololetí činil 5,448 miliardy eur (151,3 miliardy korun).

Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes telekomunikace, pojišťovnictví, nemovitosti, těžbu nerostů, zemědělství a maloobchodní služby až po biotechnologie. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a USA. V Česku vedle nedávné akvizice O2 působí v bankovnictví, finančních službách, realitách či biotechnologiích

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.