Koruna se krátce k euru dostala pod 25 korun. Naposledy na této úrovni byla před epidemií | e15.cz

Koruna se krátce k euru dostala pod 25 korun. Naposledy na této úrovni byla před epidemií

Koruna
Koruna
• 
ZDROJ: Profimedia

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Česká měna se v pátek 24. prosince krátce dostala k euru pod hranici 25 korun, kde byl kurz naposledy loni v únoru před začátkem epidemie nemoci covid-19 v Česku, vyplývá z dat agentury Bloomberg. Kurz ale následně opět vystoupal nad 25 korun.

„Koruna posiluje zejména z důvodu razantního zvyšování základní úrokové sazby České národní banky. Ta zatraktivňuje korunu v očích mezinárodních investorů. Zvyšuje totiž úročení korunových aktiv,“ uvedl k dnešnímu posílení koruny analytik Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Trinity Bank. Bankovní rada České národní banky (ČNB) ve středu zvýšila základní úrokovou sazbu, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, o jeden procentní bod na 3,75 procenta.

Od středečního zvýšení základní úrokové sazby česká měna podle údajů serveru Patria Online ve středu i čtvrtek posilovala k euru. Už ve středu se dostala na kurz 25,11 korun za euro a ve čtvrtek na 25,09 korun za euro, což byla nejsilnější úroveň od konce února 2020. Pod 25 korunami za euro byl kurz podle Patrie naposledy 19. února 2020, kdy činil 24,96 korun za euro. Dnes podle Bloombergu krátce zpevnila na 24,972 korun.

Očima guvernéra: Kdy skončí inflace?

Video se připravuje ...
Očima guvernéra: Kdy skončí inflace?

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery