Londýnská City přichází o jednu z největších bank, Société Générale zahájila stěhování | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Londýnská City přichází o jednu z největších bank, Société Générale zahájila stěhování

Londýnská City přichází o jednu z největších bank, Société Générale zahájila stěhování
Londýnské sídlo Société Générale
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Francouzská banka Société Générale sdělila části svých zaměstnanců v londýnské finanční čtvrti City, aby se přesunuli z Británie na evropský kontinent. Jinak riskují, že přijdou o místo. Stala se tak prvním velkým ústavem, který tímto způsobem aktivoval plány pro případ takzvaného tvrdého brexitu, tedy odchodu Británie z Evropské unie bez uzavření dohody. Informoval o tom list The Times.

Société Générale působí v Británii více než 100 let, první kancelář otevřela v Londýně v roce 1871. Ve finančních službách je zároveň v City jedním z největších zaměstnavatelů.

Banka sice teď nesdělila, kolika zaměstnanců se opatření týká, už dříve ale oznámila, že v Paříži a jinde v EU bude vytvořeno zhruba 300 pracovních míst jak přesunem, tak vytvořením nových. V Londýně zaměstnává asi 4000 lidí. Pro ty pracovníky, jejichž místo bude kvůli brexitu zrušeno a kteří se nebudou chtít stěhovat na kontinent, se banka bude snažit najít uplatnění v rámci skupiny.

Francouzská vláda se snaží tvrdě lobbovat za banky a další finanční instituce, které se obávají dopadů brexitu na své podnikání v Británii, aby podpořila přesun jejich aktivit do Paříže. Prezident Emmanuel Macron, sám bývalý investiční bankéř, uspořádal schůzky s čelnými představiteli bankovního sektoru z New Yorku ve snaze přesvědčit je, aby své aktivity přesunuli z Británie do Francie, píše list.

Světovou ekonomiku ohrožuje obchodní válka a růst mezd
Americký fond rizikového kapitálu koupil podíl v Deutsche Bank

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!