mBank se daří, zisk jí letos vyskočil o čtvrtinu na 87 milionů | E15.cz

mBank se daří, zisk jí letos vyskočil o čtvrtinu na 87 milionů

mBank
mBank
• 
ZDROJ: piotr ilowiecki, Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Bance mBank, která zahájila provoz v Česku na podzim 2007, stoupl za tři čtvrtletí letošního roku zisk před zdaněním meziročně o čtvrtinu na 87 milionů Kč. Výši tržeb mBank neuvedla. Dodala, že na konci září měla v Česku 566 tisíc klientů, což je nárůst o téměř deset procent.

„Počátkem roku 2015 jsme se začali výrazně soustřeďovat na nabídku úvěrových produktů. Spustili jsme refinancování a v září také konsolidaci úvěrů. To se výrazně projevilo na dosavadních pozitivních výsledcích úvěrových produktů,“ uvedl generální ředitel mBank pro ČR Paweł Kucharski. Banka poskytla k 30. září meziročně o 42 procent více půjček a o 28 procent více hypoték.

Banka v září oznámila strategické partnerství s poradenskou firmou Broker Consulting. „Naší ambicí zůstává do tří let, tedy během roku 2018, pokořit v Česku hranici 700 tisíc klientů. Chceme proto oslovit nové segmenty zákazníků. Nadále však naší základní charakteristikou zůstává bankovnictví prostřednictvím internetu a mobilních zařízení,“ dodal Kucharski. Banka v Česku působí jako zahraniční pobočka polské mBank S.A., která je členem skupiny Commerzbank.

mBank láká nově příchozí na úrok a peníze na dovolenou

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah