Největší švýcarská banka UBS propustí 10 tisíc lidí | E15.cz

Největší švýcarská banka UBS propustí 10 tisíc lidí

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: reuters

ČTK

Největší švýcarská banka UBS se rozhodla propustit 10 tisíc zaměstnanců. Ve třetím čtvrtletí vykázala ztrátu 2,17 miliardy švýcarských franků (45 miliard Kč) kvůli mimořádným nákladům souvisejícím s restrukturalizací a zadlužením podniku.

Firma dnes oznámila, že počet jejích zaměstnanců by měl do roku 2015 klesnout na 54 tisíc lidí z nynějších 64 tisíc. Opatření je součástí plánu na omezení aktivit v oblasti investičního bankovnictví, napsala agentura AP.

UBS patří mezi banky, které byly nejvíce postiženy světovou finanční krizí. Loni byla firma navíc zasažena skandálem kolem nepovolených obchodů jednoho z jejích makléřů. Ty banku údajně připravily o 2,3 miliardy dolarů (45 miliard Kč).

Velké světové banky v poslední době snižují náklady, aby vyrovnaly pokles zisků způsobený útlumem globální ekonomiky a slabým obchodováním s akciemi. Musejí se také vyrovnávat se zvýšenými požadavky na kapitálovou přiměřenost.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.