Pojišťovně Allianz vzrostl ve čtvrtletí zisk o 11 procent | E15.cz

Pojišťovně Allianz vzrostl ve čtvrtletí zisk o 11 procent

Sídlo Allianz v Berlíně
Sídlo Allianz v Berlíně
• 
ZDROJ: CC BY-SA 2.0: Acva via Wikimedia

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Největší evropská pojišťovna Allianz v prvním čtvrtletí zvýšila čistý zisk o 11 procent na 1,82 miliardy eur (téměř 50 miliard korun). Hospodaření podpořil zejména vysoký růst příjmů, uvedla ve své předběžné výsledkové zprávě pojišťovna. Allianz vlastní rovněž investiční společnost PIMCO, která ve čtvrtletí zaznamenala další odliv peněz.

Provozní zisk pojišťovny vzrostl o pět procent na 2,86 miliardy eur. Celkové příjmy se pak zvýšily o 11,2 procenta na 37,8 miliardy eur (bilion korun).

Objem peněz v divizi správy majetku, která zahrnuje i společnost PIMCO, se zvýšil o 7,2 procenta na 1,41 bilionu eur. Celkový objem aktiv ve správě společnosti PIMCO se ale o 5,4 procenta snížil. PIMCO se s odlivem peněz investorů potýká od loňského září, kdy odešel spoluzakladatel firmy Bill Gross a po něm i několik dalších vysokých manažerů. Pojišťovna potvrdila výhled na letošní rok a dál počítá se ziskem 10,4 miliardy eur. To je zhruba stejně jako loni.

List The Wall Street Journal upozornil, že Allianz obvykle zveřejňuje část důležitých výsledků hospodaření před valnou hromadou. Celková zpráva za první čtvrtletí bude zveřejněna 12. května. Valná hromada se koná dnes a současný generální ředitel Michael Diekmann by na ní měl předat funkci Oliverovi Bätemu. Allianz působí i v České republice. Na tuzemský trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pozici jedné ze tří největších pojišťoven.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah