Provident v Česku přichází o zákazníky, dokázal ale navýšit zisk | E15.cz

Provident v Česku přichází o zákazníky, dokázal ale navýšit zisk

Provident Financial
Provident Financial
• 

paj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
I přes výrazný úbytek klientů dokázala Provident Financial v Česku zvýšit svůj zisk v prvním pololetí na 8,2 milionu liber (zhruba 263 milionů korun) proti loňskému 7,8 milionu.

Firma přičítá svůj lepší výsledek zlepšení výběrů splátek a lepšímu řízení úvěrového rizika. Vyrovnala tak meziroční propad počtu zákazníků z 203 na 169 tisíc. Snížil se i celkový objem půjček. Provident Financial chce letos klientům s většími příjmy začít nabízet výrazně vyšší úvěry s delší dobou splatnosti.

Výsledek české společnosti je malým vítězstvím pro mateřskou společnost International Personal Finance, které se zisk v prvním pololetí před zdaněním opět snížil. Letos činí 30,7 milionu liber, loni to bylo 43,4 a rok předtím 47,1 milionu liber.

Společnost se v únoru stáhla ze Slovenska, kde přestala dávat nové úvěry kvůli přijatým zákonům na ochranu dlužníků, které zpřísňují pravidla poskytování půjček. Tvrdší regulaci firma pociťuje i v Polsku. Slabší výsledky částečné vyrovnaly půjčky v Rumunsku a Bulharsku.

Největší poskytovatel krátkodobých hotovostních půjček Provident Financial působí na českém trhu už 18 let. Firma je součástí mezinárodní finanční skupiny International Personal Finance obchodované od roku 2007 na londýnské burze.

Autor: paj

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah