Raiffeisenbank ve čtvrtletí klesl čistý zisk o čtvrtinu na 517 milionů | E15.cz

Raiffeisenbank ve čtvrtletí klesl čistý zisk o čtvrtinu na 517 milionů

Pražské sídlo Raiffeisenbank
Pražské sídlo Raiffeisenbank
• 
ZDROJ: Euro Tomas Novak

ČTK

Raiffeisenbank v letošním prvním čtvrtletí klesl čistý zisk meziročně o více než 26 procent na 517 milionů korun. Důvodem poklesu zisku je prý tvorba jednorázové rezervy na očekávaný povinný příspěvek banky do nového Fondu pro řešení krize a nové podoby Fondu pojištění vkladů. Druhým důvodem jsou náklady na integraci retailového bankovnictví české Citibank. Celková aktiva banky pak meziročně vzrostla o 21 procent na 269 miliard korun.

Čisté úrokové výnosy banky meziročně klesly o 1,1 procenta na 1,5 miliardy korun. Čisté příjmy z poplatků meziročně pak klesly o 9,5 procenta na 417 milionů korun.

Provozní náklady banky naopak meziročně vzrostly o 21 procent na 1,58 miliardy korun. „Tento nárůst je způsoben absorpcí nákladů na integraci retailového bankovnictví české Citibank a především pak vytvořením jednorázové rezervy na očekávaný povinný příspěvek banky do nového Fondu pro řešení krize a nové podoby Fondu pojištění vkladů,“ uvedla banka.

Objem poskytnutých úvěrů klientům banka ke konci března meziročně zvýšila o 12,8 procenta na 197 miliard korun. Objem přijatých vkladů od klientů se meziročně zvýšil o 24,1 procenta na 199 miliard korun. Konkurenční České spořitelně v prvním čtvrtletí klesl čistý zisk meziročně o 7,9 procenta na 3,4 miliardy korun. Komerční bance čistý zisk klesl o 16,3 procenta na 2,9 miliardy korun a české a slovenské UniCredit Bank o pětinu na 1,3 miliardy korun.

Raiffeisenbank poskytuje v ČR bankovní služby od roku 1993. Majoritním akcionářem je rakouská finanční instituce Raiffeisen Bank International.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.