Raiffeisenbank vykázala ke konci září zisk 1,6 miliardy korun

Pražské sídlo Raiffeisenbank

Pražské sídlo Raiffeisenbank Zdroj: Euro Tomas Novak

Tuzemské Raiffeisenbank stoupl za tři čtvrtletí čistý zisk meziročně o 6,5 procenta na 1,6 miliardy korun. Za růstem zisku je mimo jiné kontrola nákladů, úvěrového rizika a růst úrokových výnosů, sdělil mluvčí banky Tomáš Kofroň. Celková aktiva banky stoupla od počátku roku o šest procent na 208 miliard korun.

„V letošním roce se nám obchodně velmi daří, máme historicky silné prodeje v investicích, kde objem korunových fondů pod správou nově vzniklé Raiffeisen investiční společnosti již přesáhl pět miliard korun. Velmi dobře se nám daří i ve spotřebitelském a hypotečním financování. Dále rovněž posilujeme pozici banky zaměřené na podnikatele a díky novému účtu Smart prodáváme na podzim každý měsíc nejvíce účtů za posledních šest let,“ komentoval výsledky generální ředitel a předseda představenstva Raiffeisenbank Mario Drosc.

V letošním roce se nám obchodně velmi daří

Čisté úrokové výnosy banky meziročně vzrostly o dvě procenta na 4,4 miliardy korun, čisté příjmy z poplatků meziročně klesly o 12,7 procenta na 1,5 miliardy korun. Provozní náklady meziročně poklesly o 13 procent na 3,9 miliardy korun.

Objem poskytnutých úvěrů klientům od počátku roku vzrostl o téměř sedm procent na 165,3 miliardy korun. Objem vkladů od klientů od počátku roku vzrostl o 6,5 procenta na 156,1 miliardy korun. Raiffeisenbank poskytuje v ČR bankovní služby od roku 1993. Majoritním akcionářem je rakouská finanční instituce Raiffeisen Bank International.