S testováním ve firmách i živnostníkům pomůže jednoduchá platforma

Zdroj: NEWGENE Bioengineering

Vyznat se ve vládních nařízeních není jednoduché. Nově se od 6. dubna musí testovat na Covid-19 i osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) a lidé v malých firmách do 10 osob. Jenže to přináší mnohá úskalí. Řešení nabízí projekt  onlinetestovani.cz, které je jak pro jednotlivce, tak pro šéfy firem.

„Uvědomil jsem si, že každé firmě, škole, nebo továrně s novou povinností přibude spousta práce navíc spojené s evidencí testovaných a vyplňování žádostí o státní příspěvek. Napadlo mě vytvořit nástroj, který bude jednoduchý na obsluhu a využije ho opravdu každý,“ vysvětluje Pavel Novotný, IT specialista.

Důležité je, každému kvalitnímu nápadu dát reálné kontury. Během pár dní vytvořil jeho tým nový praktický web pro on-line testování.  Použití celého webu onlinetestovani.cz je zdarma, bezpečně šifrované a bez závazků. Data se nikam neukládají a výsledky jsou jen pro potřebu firmy, či živnostníka.

NEWGENE Bioengineering

Jak to tedy funguje?

1. Koupím si schválené antigenní testy.

2. Zaregistruji se na onlinetestovani.cz

3. Snadno si vytvořím seznam testovaných osob ve svém uživatelském účtu.

4. Provedu fyzické testování zaměstnanců.

5. Výsledek přiřadím k jednotlivým osobám a vygeneruji jim certifikát o testování, který se odešle do e-mailu a mohou se jím kdekoliv prokázat. 

6. V případě, že chci nárokovat státní příspěvek 60 kč/test, systém mi automaticky vygeneruje seznam provedených testů.

Zaregistrujete se na onlinetestovani.cz. Snadno si vytvoříte seznam testovaných osob ve svém uživatelském účtu. Provedete povinné samotestování. Výsledky zadáte k jednotlivým osobám. Systém automaticky vygeneruje certifikát testované osoby. Osoby s negativním výsledkem testu pokračují v běžné práci při dodržení aktuálních ochranných opatření. Osoby s pozitivním výsledkem dostanou poučení, jak postupovat dále. Ze systému jednoduše vygenerujete data pro žádost o státní příspěvek 60 Kč/test nebo případnou kontrolu.

Sleva na nákup testů

Potřebujete koupit testy? Při zadání hesla E15200, získáte 200 korun slevu na zakoupení testů Newgene Bioengineering ze slin. Sleva platí pro nákupy nad 1 000 korun.

„Problém s testováním začíná už u výběru samotných testů, mnoho obchodních domů a e-shopů nabízí nepřeberné množství testů, proto jsme se spojili s dovozcem antigenních testů Newgene Bioengineering, které jsou spolehlivé, bezbolestné a jednoduché na obsluhu testováním ze vzorku slin. Tyto testy můžete také nakoupit na našem e-shopu,“ doplňuje Pavel Novotný.

NEWGENE Bioengineering

Testy Newgene Bioengineering jsou moderním způsobem testování ze vzorku slin. Vzhledem k častějšímu testování takřka celé populace, jsou tyto testy ze slin příjemnější a odběr nečiní potíže ani citlivějším lidem a dětem. Zakoupit tyto kvalitní testy můžete na našem e-shopu https://eshop.onlinetestovani.cz/antigenni-testy/.

„Určitě nemáme v plánu končit touto fází projektu, ale chceme lidem dále pomoci v této složité době. Novinkou je zapojení lékařského týmu do projektu. Ve spolupráci s ním aktivně připravujeme “Online ordinaci”, což je virtuální místnost, ve které bude možné testovat pod dohledem zdravotníka,“ poodhaluje plány Novotný.

Díky „Online ordinaci“ půjde jednoduše a virtuálně získat oficiální potvrzení výsledku testu na Covid-19. K online ordinaci bude potřeba používat schválené antigenní testy s nejvyšší možnou spolehlivostí. Toto řešení umožní jednoduše a bez nutnosti někam chodit, získat oficiální test na Covid-19, se kterým bude možné vycestovat nebo navštěvovat sportovní, kulturní a jiné akce kde bude podmínkou negativní test na Covid-19.