Triglav v Česku mění majitele, povede jej exšéf České pojišťovny | E15.cz

Triglav v Česku mění majitele, povede jej exšéf České pojišťovny

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Triglav

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nová investiční skupina VIGO Investments vstoupila na český trh koupí tuzemské pobočky slovinské pojišťovny Triglav. Triglav působí na českém trhu od roku 1996 a patří mezi menší pojišťovny. Transakce ještě podléhá schválení České národní banky, nicméně nový vlastník bude rozvoj firmy podporovat již nyní.

„Pro pojišťovnu vidíme na českém trhu zajímavý potenciál. Víme, že na pojišťovacím trhu je velká konkurence, ale jsme přesvědčeni, že pořád existuje prostor ke změnám, které ocení jak stávající, tak potenciální zákazníci Triglavu,“ uvedl partner VIGO Investments Pavel Řehák. Akvizice je financována vlastním kapitálem skupiny VIGO a bankovním úvěrem.

Celkem tři ze čtyř partnerů VIGO Investments, Martin Frko, Rober Dohnal a Libor Matura, se znají z doby svého dlouholetého působení v mezinárodní poradenské firmě McKinsey & Company, kde se podíleli na řadě restrukturalizačních projektů.

Desátá pojišťovna v Česku

Řehák se pohybuje ve světě byznysu přes dvacet let. Naposledy působil sedm let ve vysokých manažerských pozicích v České pojišťovně, v letech 2010 až 2013 byl jejím generálním ředitelem. Přišel do ní z McKinsey & Company.

Pojišťovna Triglav působí ve všech regionech ČR. Pojišťuje majetek, odpovědnost a motorová vozidla občanům, podnikatelům i veřejným institucím. Má více než 120 zaměstnanců a v loňském roce vybrala na pojistném 739 milionů korun, čímž se v neživotním pojištění zařadila na desáté místo.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah