Zisk banky Société Générale vzrostl ve čtvrtletí pětinásobně | E15.cz

Zisk banky Société Générale vzrostl ve čtvrtletí pětinásobně

Societe Generale (ilustrační foto)
Societe Generale (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CC BY-SA 2.0: Mohamed Yahya via Flickr

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Francouzské bance Société Générale prudce vzrostl v prvním čtvrtletí čistý zisk na 868 milionů eur (23,8 miliardy korun) ze 169 milionů eur ve stejném období loňského roku. Výsledky podpořily zisky divize investičního bankovnictví a skutečnost, že loni musela banka zaúčtovat vysoké mimořádné odpisy v souvislosti se svými aktivitami v Rusku.

Čisté příjmy stouply o 12,3 procenta na 6,353 miliardy eur. Příjmy z obchodování s cennými papíry se zvýšily o 32,5 procenta. Příjmy divize firemního a investičního bankovnictví vzrostly o 21,8 procenta, hlavně díky slabému euru a začlenění makléřské skupiny Newedge, napsala agentura Reuters.

V prvním čtvrtletí loni musela Société Générale zaúčtovat ve své ruské divizi mimořádné odpisy 525 milionů eur. Ruská pobočka patří mezi největší soukromé poskytovatele půjček v zemi, na její hospodaření však měly negativní dopad sankce vůči Rusku kvůli ukrajinské krizi, které stáhly Rusko do recese a snížily poptávku po půjčkách. V letošním prvním čtvrtletí vykázaly ruské operace ztrátu 91 milionů eur. Na celkových příjmech Société Générale má však Rusko podíl pouze pět procent.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah