Volkswagen loni navzdory emisní aféře dosáhl rekordního prodeje | E15.cz

Volkswagen loni navzdory emisní aféře dosáhl rekordního prodeje

ČTK

Německý automobilový koncern Volkswagen loni navzdory emisnímu skandálu zvýšil prodej o téměř čtyři procenta na rekordních 10,3 milionu vozů. Součástí firmy je i česká Škoda Auto. I ta měla za loňský rok rekordní odbyt.

Volkswagen tak loni pravděpodobně vystřídal japonského konkurenta Toyota Motor v čele světového automobilového trhu. Toyota minulý měsíc předpověděla, že za loňský rok prodá 10,09 milionu aut. Oficiální údaje by měla zveřejnit začátkem února.

V prosinci Volkswagen meziročně zvýšil prodej dokonce o 12 procent na 933 300 vozů, zejména díky silnému růstu poptávky ve Spojených státech a v Číně.

Nesmrtelný hippie mikrobus. Volkswagen chystá jeho elektrickou verzi

"Rok 2016 pro nás byl velmi náročný. Učinili jsme pokrok ve snaze vyřešit a překonat krizi (kolem naftových motorů) a současně jsme zahájili proces zásadních změn v podniku," uvedl generální ředitel společnosti Matthias Müller.

Volkswagen předloni v září přiznal, že po celém světě do zhruba 11 milionů naftových aut instaloval software, který umožňuje manipulovat s testy emisí. Aféra se týká i zhruba 1,2 milionu vozů Škoda Auto.

Automobilka Škoda loni dodala zákazníkům rekordních 1,128 milionu vozů, což je o téměř sedm procent více než v předchozím roce. Potřetí za sebou tak v celoročním prodeji překonala milionovou hranici.

 

Škoda Auto loni prodala rekordní počet vozů, milionovou hranici překonala už potřetí
Analýza: Škoda Auto je perla k nezastavení, její vzestup ještě umocní Kodiaq

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!