Koronavir dál decimuje lidi i firmy - ranní přehled | e15.cz

Koronavir poškozuje i podnikání. Apple kvůli epidemii nesplní svůj čtvrtletní plán

Ranní přehled podle Bloombergu
Ranní přehled podle Bloombergu
• 
ZDROJ: E15.cz

Bloomberg, fry

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Web E15 přináší přehled důležitých témat, která by vám dnes neměla uniknout.

Koronavir řádí dál 

Již 1868 lidí podlehlo řádění nového typu koronaviru v pevninské Číně. Počet nakažených překročil 72 tisíc. Nejvíce nových úmrtí hlásí provincie Chu-pej. Ta je považována za epicentrum nákazy. Čínští vědci také přinesli novou studii. Podle ní činí úmrtnost na nemoc s názvem COVID-19 celkem 3,2 procenta.

Apple v nesnázích

Koronavirus kromě lidských životů také dále ztěžuje život akciovým trhům a společnostem. Americký gigant Apple prohlásil, že se mu nepodaří splnit stanovený cíl v podobě čtvrtletních příjmů kvůli omezeným prodejům v Číně a pomalejší výrobě nejnovějších iPhonů. Varování technologického giganta by mohlo ovlivnit i evropské dodavatele. 

Pokles HSBC

Největší evropská banka HSBC hlásí pokles loňského zisku před zdaněním o 33 procent na 13,5 miliardy dolarů, tedy asi 310 miliard korun. Společnost tak našla způsob, jak alespoň trochu snížit své náklady. V příštích třech letech plánuje HSBC propustit 15 procent svých zaměstnanců, tedy asi 35 tisíc lidí. Na slabé výsledky měly vliv jednorázové odpisy spojené s investičními obchody a s obchody v oblasti firemního bankovnictví v Evropě. 

Nespokojená Británie

Pro Velkou Británii je nepřijatelné, aby na férové podmínky hospodářské soutěže ve vzájemných  obchodních záležitostech dohlížela Evropská unie. Uvedl to hlavní britský vyjednávač o obchodní dohodě David Frost. Doplnil, že se země, která EU opustila 1. února, nenechá hrozbami Bruselu ovlivnit a je připravena po konci přechodného období s blokem 27 zemí obchodovat i na základě pravidel Světové obchodní organizace.

Autor: Bloomberg, fry

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah