Airbnb odchází z čínského trhu, nabídky na ubytování chce stáhnout do léta

Poskytovatel ubytování Airbnb se stahuje z čínského trhu

Poskytovatel ubytování Airbnb se stahuje z čínského trhu Zdroj: profimedia.cz

Americká společnost Airbnb, která poskytuje ubytování v soukromí, se v létě stáhne z čínského trhu. S odkazem na své zdroje o tom informuje zpravodajský server CNBC. Firma si podle zdrojů ponechá v zemi pobočku, aby se mohla soustředit na cesty Číňanů do zahraničí.

Airbnb formálně zahájilo podnikání v pevninské Číně v roce 2016. Čelí rostoucí konkurenci domácích hráčů. Podle zdrojů CNBC bylo podnikání v poslední době už nákladné a provozně složité. Problémy pak ještě zhoršila pandemie covidu-19.

Všechny nabídky v pevninské Číně - od ubytování v soukromí po zprostředkovávání zážitků - Airbnb do letošního léta stáhne. Podle zdrojů CNBC se o tom chystá informovat zaměstnance v úterý ráno.

Bytová krize: Proč jsou v Česku tak drahé byty a nájmy?

Video placeholde
• Videohub

Přestože se do podnikání v Číně zapojil i spoluzakladatel Airbnb Nathan Blecharczyk, představovaly pobyty v zemi za posledních několik let přibližně jen procento celkových příjmů společnosti.

Akcie Airbnb letos spolu s celkovým výprodejem technologických titulů klesly o více než 30 procent. Při dnešní ceně přes 112 dolarů za akcii se ale stále obchodují výrazně nad svou cenou z primární veřejné nabídky (IPO) v roce 2020, která činila 68 dolarů.