Amazon v Česku zvýší nástupní mzdy. V přetahované o lidi se snaží přebít konkurenty | E15.cz

Amazon v Česku zvýší nástupní mzdy. V přetahované o lidi se snaží přebít konkurenty

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Americký internetový prodejce Amazon zvýší v Česku od září nástupní mzdu o osm procent. Hodinová sazba se tak zvýší na 135 korun, vedoucím týmu stoupne zhruba o šest procen na 180 korun. 

Firmy v Česku nyní v době rekordně nízké nezaměstnanosti hledají potřebné zaměstnance těžko. Snaží se je přilákat různými benefity v podobě náborových příspěvků, přetahují se o ně mimo jiné zvyšováním mezd.

Amazon srovnává podmínky podobných pracovních pozic v okolí pravidelně. "Každý rok během druhého čtvrtletí vyhodnocujeme poznatky naší analýzy a na začátku třetího čtvrtletí ohlašujeme výsledky a upravujeme výši mzdového ohodnocení našich zaměstnanců," uvedl ředitel operací Amazonu pro střední a východní Evropu Erwin Brunner. Společnost analyzovala data více než 60 dalších místních zaměstnavatelů.

Amazon na začátku roku zaměstnával v distribučním centru v Dobrovízi u Prahy a pražské kanceláři kolem 3000 lidí. V únoru oznámil, že chce letos nabrat 1000 zaměstnanců.

Při nástupu si zaměstnanec Amazonu s měsíční docházkou a bonusem za výkonnost vydělá až do 27 720 korun, vedoucí týmu pak až 36 960 korun. Průměrná mzda v Česku byla v prvním čtvrtletí 27 889 korun.

Navýšenou mzdu dostanou také všichni sezonní pracovníci, kteří se k Amazonu přidají během hlavní sezony v roce 2017.

V roce 2013 začalo fungovat centrum vráceného zboží v Dobrovízi u Prahy a předloni tam Amazon spustil provoz svého prvního distribučního centra v České republice.

Podívejte se, jak to chodí ve skladu Amazonu:
Amazon v Česku zvýší nástupní mzdy. V přetahované o lidi se snaží přebít konkurenty

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah