Aukro se letos přiblíží dvoumiliardovému obratu | E15.cz

Aukro se letos přiblíží dvoumiliardovému obratu

Aukro.cz, ilustrační snímek
Aukro.cz, ilustrační snímek
• 
ZDROJ: Profimedia

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Největší český aukční portál Aukro.cz letos očekává zvýšení obratu na 1,8 až 1,9 miliardy korun, tedy až o čtvrtinu z loňských 1,5 miliardy. Uvedl to výkonný ředitel firmy Lumír Kunz. Společnost rovněž očekává růst návštěvnosti o 50 procent.

Do Aukra nedávno vstoupil strategický investor Pale Fire Capital, což je skupina soustředěná kolem internetových podnikatelů Jana Barty, Dušana Šenkypla a Davida Holého. Za 59 procent ve firmě zaplatili přes 100 milionů korun. Zbylých 41 procent drží investiční skupina Leverage.

„Minulé léto jsme si revidovali strategii a dospěli k závěru, že se chceme vrátit k podstatě Aukra, a tou jsou aukce. Větší orientace na retailového uživatele,“ uvedl Kunz. Dále chce firma změnit práci s e-shopy a dalšími prodejci, kdy by se použité, lehce poškozené a rozbalené zboží dávalo do aukce, nikoli do pevných cen „kup teď“.

„Všechny aktivity a kroky se budou odvíjet od této strategie,“ uvedl Kunz.Velký potenciál je podle něj také v kategoriích sběratelství, starožitnictví a umění, ve kterých je už nyní Aukro silné.

Aukro je se svými čtyřmi miliony registrovanými uživateli největší aukční on-line tržiště v ČR. Celkem se od roku 2003 přes portál prodalo 73 milionů kusů zboží za 40 miliard korun. Orientuje se na aukce i prodej a nákup za pevné ceny. V současnosti poskytuje své služby jak pro veřejnost, tak profesionálním obchodníkům a firmám.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah