CEFC zaplatí za prodejce zájezdů Invia.cz 2,3 miliardy korun | E15.cz

CEFC zaplatí za prodejce zájezdů Invia.cz 2,3 miliardy korun

Portál Invia.cz
Portál Invia.cz
• 
ZDROJ: Scan webu Invia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čínská společnost CEFC zaplatí za 90procentní podíl v internetovém prodejci zájezdů Invia.cz 84,5 milionu eur (2,3 miliardy korun). Vyplývá to z přehledu ekonomických dohod podepsaných při příležitosti návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v ČR. Přehled byl zveřejněn na stránkách Pražského hradu.

Největší cestovní agenturu v Česku Číňané kupují od investiční skupiny Rockaway. Ta ji koupila teprve před měsícem od polského fondu MCI Management za 325 milionů zlotých (dvě miliardy korun).

Celá skupina Invia loni v Česku, na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku přeprodala zájezdy a další cestovní služby za sedm miliard korun, meziročně o miliardu korun víc. Podle výroční zprávy zisk společnosti Invia.cz připadající vlastníkům v roce 2014 dosáhl 74 milionů korun.

CEFC Europe podle nedávného prohlášení viceprezidentky Marcely Hrdé koncem března ukončila první fázi investic v Česku, v té druhé si přivádí partnery, se kterými je chce rozvíjet. Obecně stěžejními odvětvími pro CEFC ve světě jsou finance a energetika, plánuje ale i investice do leteckého průmyslu, cestovního ruchu či potravinářství.

Napříč obory

Společnost CEFC v uplynulých měsících získala například 60 procent ve fotbalové Slavii, majoritu ve výrobci nápojů Lobkowicz Group, podíl v letecké společnosti Travel Service, investovala i v mediálních skupinách Médea Group a Empresa Media či do realit.

CEFC China Energy Company Limited působí především ve financích, energetice a průmyslu. Založena byla počátkem 80. let a dnes je největší soukromou společností v Šanghaji a šestou největší privátní firmou v Číně.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah