Česká pošta shání stejnokroje, vypsala zakázku za 153 milionů | E15.cz

Česká pošta shání stejnokroje, vypsala zakázku za 153 milionů

Pravocnice České pošty ve starším typu stejnokroje
Pravocnice České pošty ve starším typu stejnokroje
• 
ZDROJ: Pinkas Martin/Euro

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Česká pošta vypsala tendr na dodávku stejnokrojů pro své zaměstnance v hodnotě 153 milionů korun bez DPH. Hlavním výběrovým kritériem má být nejnižší cena. S vybranou firmou pošta podepíše rámcovou smlouvu na tři roky.

Termín pro podání nabídek je 21. května. Uchazeči budou muset prokázat, že v minulosti již dodávali profesní stejnokroje alespoň ve třech případech v hodnotě nejméně dva miliony korun za dodávku a ve dvou případech za více než pět milionů korun.

Zájemci o dodávky budou muset také předložit vzorky oděvů. Pošta v jednotlivých částech zakázky poptává pánskou a dámskou konfekci, košile a halenky, pánské a dámské svetry, zimní a cargo kalhoty, polo trička a trika bez rukávů a outdoorové oděvy.

Tendr po čtyřech letech

Naposledy pošta velký tendr na dodávku stejnokrojů vypsala v roce 2011, tehdy se o zakázku za 240 milionů na čtyři roky podělily firmy Koutný, Xena a Blažek Praha.

Neúspěšní uchazeči se proti výsledkům odvolali k ÚOHS, ten je ale potvrdil. Nové stejnokroje dostalo 21 750 zaměstnanců, zejména přepážkoví pracovníci, doručovatelé, vedoucí pošt a někteří pracovníci v provozu. Česká pošta zaměstnává celkem přes 31 tisíc lidí a má 3300 poboček. Ročně investuje okolo jedné miliardy korun.

Česká pošta od února zdražuje. Víme co a o kolik

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah