Cestovka Redgreentours vyhlásila úpadek, v cizině je stovka Čechů | E15.cz

Cestovka Redgreentours vyhlásila úpadek, v cizině je stovka Čechů

turismus, Turecko
turismus, Turecko
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Cestovní kancelář Redgreentours vyhlásila úpadek. V Turecku a na severním Kypru má asi 100 českých klientů.

Důvodem krachu Redgreentours je platební neschopnost, kvůli níž se nepodařilo zajistit dnešní přepravu klientů do ciziny.

Celkem má zájezd od cestovní kanceláře zakoupeno zhruba 300 lidí. Informoval o tom viceprezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura. Letos jde o krach druhé cestovní kanceláře v Česku.

CK Redgreentours měla podle Okamury ekonomické problémy již v průběhu letošního jara, kdy na ni byl podán návrh na insolvenční řízení. Kancelář aktivně působila na trhu zájezdů od roku 2009, pojištěna proti úpadku byla u slovenské UNION poisťovny. U ní všichni poškození klienti mohou oznámit pojistnou událost písemně či telefonicky.

Většina klientů, které má Redgreentours v zahraničí, již končí svou dovolenou, tudíž se jim zájezd výrazně nezkrátí, uvedl Okamura. Pojišťovna UNION prý vyvíjí maximální snahu postarat se o ně a přepravit je zpět do Česka. V tuzemsku nyní působí 1054 cestovních kanceláří, které v loňském roce prodaly přes 2 miliony zájezdů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.