Chorvatský cestovní ruch míří k rekordu, tržby mohou překonat osm miliard eur | E15.cz

Chorvatský cestovní ruch míří k rekordu, tržby mohou překonat osm miliard eur

Přístav na chorvatském ostrově Hvar
Přístav na chorvatském ostrově Hvar
• 
ZDROJ: CC BY 2.0: Alex Proimos

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Chorvatský turistický sektor letos směřuje k dalšímu rekordnímu roku, jeho příjmy by mohly poprvé přesáhnout osm miliard eur (216,2 miliardy korun). Vyplývá to ze zprávy analytiků bankovního domu Raiffeisenbank Austria (RBA). Na rekordní úrovně by se letos podle nich měl vyšplhat i počet turistů a počet přenocování.

V prvním pololetí počet turistů podle údajů chorvatského statistického úřadu meziročně vzrostl o 2,8 procenta. Počet přenocování se zvýšil o 4,4 procenta.

„Čísla za prvních šest měsíců potvrzují naše očekávání, že se rýsuje další vynikající turistická sezona. Předpokládáme, že celoroční počet přenocování posedmé za sebou stoupne,“ uvedli analytici RBA.

V loňském roce navštívilo Chorvatsko celkem 14,3 milionu turistů, což byl meziroční nárůst o 9,3 procenta. Počet přenocování se zvýšil o 7,7 procenta na 71,6 milionu. Příjmy turistického sektoru pak stouply o 7,6 procenta na rekordních 7,96 miliardy eur, uvedla agentura APA.

Chorvatsko je již dvě desetiletí nejpopulárnější turistickou destinací pro české občany. Počet příjezdů českých turistů do Chorvatska loni stoupl o čtyři procenta na 739 231. Čeští turisté rovněž po Němcích, Slovincích a Rakušanech obsadili v Chorvatsku čtvrté místo v počtu přenocování.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah