Agel Tomáše Chreneka zvýšil zisk | E15.cz

Chrenekovu Agelu se daří, zdravotnická skupina navýšila zisk o více než čtvrtinu

Tomáš Chrenek, majitel skupiny
Tomáš Chrenek, majitel skupiny
• 
ZDROJ: E15 - Anna Vacková

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

České zdravotnické skupině Agel loni meziročně stoupl konsolidovaný zisk o více než čtvrtinu na 782 milionů korun. V roce 2016 činil 612 milionů. Síť nemocnic rozšířil Agel loni o čtyři na celkových 22 nemocnic. Skupina provozuje v Česku a na Slovensku také síť poliklinik, lékáren či laboratoří a další zdravotnická zařízení. V roce 2017 otevřela i vlastní zdravotnickou školu. V tiskové zprávě to dnes oznámila mluvčí Agelu Lucie Drahošová.

Skupina v roce 2017 získala v Česku říčanskou nemocnici a na Slovensku nemocnice ve Zlatých Moravcích, Levicích a Komárně. Celkové investice Agelu do zdravotnických zařízení činily 425 milionů korun.

Podle předsedy představenstva Agelu Milana Leckéšiho skupina počítá s dalšími koupěmi zdravotnických zařízení a také s investicemi do těch stávajících.

Velký rozhovor s Tomášem Chrenekem čtěte v magazínu E15 Premium. Objednávejte zde >>>

E15 Premium - Jak žít 120 let

Agel loni rovněž otevřel vlastní střední zdravotnickou školu v Ostravě, což byla podle firmy reakce na kritický nedostatek zdravotníků na tuzemském pracovním trhu. "Protože se její činnost setkala s velkým zájmem, otevřeme v nadcházejícím školním roce její pobočku i v Českém Těšíně," doplnil Leckéši.

Ve zdravotnických zařízeních Agelu bylo loni provedeno 5,3 milionu ambulantních ošetření, 200 tisíc hospitalizací a narodilo se v nich téměř 13 tisíc dětí. Skupina, vlastněná podnikatelem Tomášem Chrenkem, zaměstnává 12 200 pracovníků.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah