Do Česka vstoupil nový sportovní řetězec: britská jednička SportsDirect | E15.cz

Do Česka vstoupil nový sportovní řetězec: britská jednička SportsDirect

Do Česka vstoupil nový sportovní řetězec: britská jednička SportsDirect
SportsDirect
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

SportsDirect, největší prodejce sportovních potřeb ve Velké Británii, přichází na český trh. První prodejnu otevřel řetězec v Karlových Varech, další bude následovat v pražském nákupním centru Avion na Zličíně.

Prodejnu o rozloze 2500 čtverečních metrů otevře SportsDirect pro zákazníky 27. listopadu. Nový nájemce nahradí řetězec Gigasport, který letos odešel z českého a slovenského trhu. Lokalitu si SportsDirect vybral jako základnu plánované expanze v České republice. První českou prodejnu SportsDirect otevřel 1. listopadu v Karlových Varech. Společnost byla založena v roce 1982 a celá skupina dnes vlastní více než 470 prodejen. Vstup firmy na český trh navazuje na její úspěšnou expanzi na Slovensku.

O chystaném vstupu SportsDirectu na náš trh informoval deník E15:

„Expanze mezinárodních značek na nové trhy jsou velmi opatrné. Řetězce důkladně prověřují příležitosti na komplexní škále kritérií. Právě atraktivita lokality a správné načasování v nadcházejícím předvánočním období se velkou měrou přičinily o mimořádně rychlou dohodu,“ uvedl Lukáš Výtisk ze společnosti Cushman & Wakefield, která poskytuje služby v oboru komerčních nemovitostí.

Konkurence v tuzemském maloobchodu se sportovním zbožím je stále tvrdší. V Česku delší dobu fungují sítě obchodů Hervis, Sportisimo a Intersport a předloni na podzim sem vstoupil francouzský řetězec Decathlon. Rakouská obchodní skupina Kastner & Öhler s řetězcem prodejen se sportovními potřebami a módou Gigasport naproti tomu letos z Česka odešla.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!