Do úklidové firmy Lidskásíla.cz vstupuje investor Ondřej Tomek | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Do úklidové firmy Lidskásíla.cz vstupuje investor Ondřej Tomek

Do úklidové firmy Lidskásíla.cz vstupuje investor Ondřej Tomek
Úklid, ilustrační foto
• 
ZDROJ: Pixabay.com

ČTK

Do začínající české firmy LidskáSíla.cz, která se zaměřuje na úklid v domácnosti, vstupuje přes svou společnost Impulse Capital investor Ondřej Tomek. Za investici 24 milionů korun do společnosti v ní získává 22procentní podíl. Hodnota firmy tak méně než rok a půl od svého rozjezdu překonala hranici 100 milionů korun.

Lidskásíla.cz vznikla na začátku léta 2015 jako online platforma pro úklid domácností a dalších služeb na českém trhu. S firmou spolupracují tři stovky profesionálně vyškolených žen na úklid a dalších lidí. Firma je přítomná vedle Prahy v Brně a Plzni, působnost chce rozšířit do dalších krajských měst a do Polska.

Výhledově chce firma v Česku zprostředkovat práci až pro dva tisíce žen na úklid. Podle zakladatele a ředitele Roberta Vojáčka je český trh stále otevřenější vůči službám pro domácnost. Lidé ročně vydají miliardy korun právě na domácí práce, které za ně vykoná někdo jiný. Vedle úklidu se zvyšuje zájem o hlídání dětí, péči o seniory nebo drobné opravy v domácnosti, dodal Vojáček.

Tomek prodal svůj podíl v motejlek.com, server tak ovládl Motejlek

V čele firmy Lidskásíla.cz stojí zakladatelé Vojáček s Michaelou Somolovou a Šimon Podlipský. V budoucnu se chce zaměřit na poskytování dalších služeb v domácnosti, například péči o seniory. Vůbec prvním investorem do start-upu byl polský fond AdRock Ventures.

Tomek, spoluzakladatel portálu Centrum.cz, se zaměřuje na investice do rychle rostoucích, zejména technologických, společností v ČR a v Polsku. Investoval do takových firem, jako jsou například Audioteka, Mall.cz, Safetica, Shoptet.cz, Kiwi.com, Exclusive Tours a Coober Investment. Služby se podle Tomka stávají jednou z oblastí online trhu, která se dynamicky rozvíjí po celém světě.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!