Dr. Max vstoupil na pátý trh. Koupil tři desítky lékáren v Rumunsku | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Dr. Max vstoupil na pátý trh. Koupil tři desítky lékáren v Rumunsku

Dr. Max vstoupil na pátý trh. Koupil tři desítky lékáren v Rumunsku
Dr. Max
• 

ČTK

Provozovatel lékárenské sítě Dr.Max ze skupiny Penta koupil 31 lékáren v Rumunsku. Největší síť lékáren ve střední Evropě tak po České republice, Slovensku, Polsku a Srbsku vstoupila na pátý trh. Převzaté provozovny by měly změnit název do konce roku. 

Dr.Max prostřednictvím společnosti RockyFarm koupil v Rumunsku lékárny od firem Fastpharm, Iezer Farm, Panpharma Med a York Farm. Dr. Max, který patří investiční společnosti Penta, provozuje ve střední a východní Evropě téměř 1300 lékáren s celkovými tržbami 1,25 miliardy eur ročně.

"Společnost Dr. Max je odhodlána sloužit svým pacientům poskytováním odborného a etického poradenství, vysoce kvalitních výrobků, a také zajištěním dostupnosti léků. Rádi bychom přispěli ke zlepšení zdravotních služeb ve východní Evropě, přičemž Rumunsko tvoří její významnou součást. Plánujeme přizpůsobit naše služby místním potřebám," uvedl generální ředitel Dr. Max Leonardo Ferrandino

Lékárníci se stydí za vybírání doplatků, říká šéf lékárnické sítě Na Zdraví Rudolf Matějka

Penta ve střední a východní Evropě úspěšně realizovala řadu zdravotnických projektů. Vedle lékáren se zaměřuje také na provozování nemocnic a zdravotnických zařízení, na Slovensku je součástí jejího portfolia i zdravotní pojišťovna.

Penta je středoevropská investiční skupina, založená v roce 1994. Vedle zdravotnictví působí ve finančních službách, výrobě, maloobchodu a realitním developmentu. Její portfoliové společnosti zaměstnávají více než 32.000 lidí a hodnota aktiv skupiny dosáhla v roce 2016 celkem 8,5 miliardy eur. Penta působí ve více než deseti zemích Evropy a má svoje zastoupení v Praze, Bratislavě a Varšavě.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!