Hájkova franšíza skončí, z Prahy zmizí jediná pobočka italského výrobce luxusního prádla La Perla | E15.cz

Hájkova franšíza skončí, z Prahy zmizí jediná pobočka italského výrobce luxusního prádla La Perla

Jiří Liebreich

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Jediná pobočka italské společnosti La Perla v Česku skončí. Stoprocentní franšízu italského výrobce luxusního spodního prádla provozoval v centru Prahy necelé dva roky podnikatel Vladan Hájek, patnáctého září ale butik uzavře.

Hájek konec zdůvodňuje změnami ve společnosti. „Z ekonomického hlediska nedávalo pokračování smysl. V La Perle došlo k vnitřním změnám, které zkomplikovaly další fungování. Obchod budu dál využívat, předělám ho k jiným účelům. Cenná je totiž právě jeho lokace,” říká Hájek o obchodu, jenž se nachází poblíž vyhlášené Pařížské ulice.

Hájek se k La Perle dostal v září roku 2016, když obchod prodala společnost Luxury Brand Management podnikatelky Michaely Bakala, manželky podnikatele Zdeňka Bakaly.

„Když jsem obchod přebíral, firma měla jasně identifikovatelného majitele - bohatého italského miliardáře Silvia Scagliu. Ten ale prodal La Perlu holandskému investičnímu fondu. Neví se, kdo za ním stojí a jaké má s firmou záměry,” vysvětlil konec franšízy Hájek.

Ten nyní vyprodává naskladněné zboží, jehož cena dosahuje jednotek milionů korun. Některé slevy dosahují řádů desítek procent původní prodejní ceny. Ta se u některých produktů pohybovala i v desítkách až stovkách tisíc korun.

Skupina okolo někdejšího majitele Scaglii koncem loňského roku vlastnila třicet butiků, přičemž její loňské tržby měly činit 140 milionů eur.

Scaglia koupil skupinu prostřednictvím rodinného holdingu Pacific Global Management v roce 2013 za 69 milionů eur (1,8 miliardy korun) v aukci vedené soudem. Do společnosti investoval tři sta milionů eur s cílem rozšířit značku v zahraničí, zvláště v Asii, napsala dříve agentura Reuters.

Předtím, než Hájek vstoupil do byznysu s luxusem, pracoval jako vrcholový manažer v telekomunikacích. Založil společnost John Grove & partners, prostřednictvím které působil ve čtyřech středoevropských zemích. Společnost poté prodal v roce 2015, načež se začal věnovat síti luxusních butikových hotelů Asten Hotels.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah