Italové inkasovali za šest měsíců na hlavním nádraží 77 milionů | E15.cz

Italové inkasovali za šest měsíců na hlavním nádraží 77 milionů

Hlavní nádraží Praha
Hlavní nádraží Praha
• 
ZDROJ: Topic Petr

Tereza Čapková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pronájem obchodů na pražském hlavním nádraží vynesl za prvních letošních šest měsíců české odnoži italské společnosti Grandi Stazioni Česká republika 77 milionů korun. Firma v současnosti pronajímá 59 obchodních jednotek a zbývá jí obsadit posledních osm.

Do rekonstrukce nové odbavovací haly hlavního nádraží celkem Grandi Stazioni ČR investovala 1,15 miliardy korun. Stavební práce trvaly čtyři roky, v ostrém provozu je hala zhruba rok. Nyní by se měli dělníci přesunout do secesní Fantovy budovy. Obnova čeká i kultovní kavárnu. „Předpokládáme, že rekonstrukce bude zahájena do konce tohoto roku,“ sdělil serveru E15.cz mluvčí společnosti Martin Hamšík.

:

Nový život pro česká nádraží

Dodal, že přesná investice do opravy Fantovy budovy je stále předmětem jednání. „Záleží na podmínkách, na jakých se dohodneme s hlavním dodavatelem,“ konstatoval Hamšík.

Díky tržbám z pronájmu obchodních prostor stoupl firmě loni obrat o 70 procent na 162,5 milionu korun. Čistý zisk poskočil o 200 procent na téměř 47 milionů. Grandi Stazioni ČR má s dohodnutý pronájem hlavního nádraží na 30 let.

Autor: Tereza Čapková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah