Kvůli e-shopům americké pošťáky častěji napadají psi | E15.cz

Kvůli e-shopům americké pošťáky častěji napadají psi

paj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Pokud měl rozvoj internetu pro americkou poštu kromě řady zjevných nevýhod jednu dobrou stránku, pak to bylo lepší zdraví jejich doručovatelů. S klesajícím počtem zásilek klesal i počet zranění, které pošťákům způsobili psi. Nárůst zájmu o online nakupování, ale zaměstnance americké pošty United States Postal Service vrací do ulic i do rukou lékařů. Pošta tak tratí miliony na zdravotních náhradách.

Klesající počet listovních zásilek se snaží řada pošt na celém světe nahradit doručováním balíků, jejichž množství díky e-shopům roste. Mezi lety 2008 až 2016 klesl počet dopisů, které ročně doručí americká pošta ze 91 miliard na 61 miliard. Ve stejném období ale počet doručených balíků vrost z 3,3 miliardy na 5,2 miliardy.

Tenhle vývoj, ale pro americké doručovatele přinesl problém, jak upozorňuje magazín The Economist – větší počet zranění způsobených psy, jelikož v balíky musí doručovatelé častěji chodit až ke dveřím domů a bytů. Zatímco v roce 2013 napadli psi tamní pošťáky 5581krát, v roce 2016 to už bylo 6755krát.

To je problém nejen pro zaměstnance, ale i pro celou společnost. United States Postal Service musela loni vyplatit 2,8 milionů dolarů v zdravotních náhradách. Aby těmto nákladům předešla, požádala pošta zákazníky, aby psy před otevřením dveří zavřeli do jiné místnosti a majitelé problematických domácích miláčků musí své zásilky vyzvedávat přímo na poště.

V roce 2015 spustila také aplikaci pro své zaměstnance, která je upozorňuje na domy, kde číhá nebezpečí.

Autor: paj

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah