Loterie v Řecku vydělává, Šmejcova OPAP navýšila zisk o 41 procent | e15.cz

Loterie v Řecku vydělává, Šmejcova OPAP navýšila zisk o 41 procent

Jiří Šmejc
Jiří Šmejc
• 
ZDROJ: Martin Pinkas/Euro

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Řecký sázkový monopol OPAP vydělal za loňský rok o 41 procent více než v roce 2013 a jeho čistý zisk dosáhl 199,2 milionu eur (5,5 miliardy Kč). Ziskovost firmy, v níž má významný podíl český investor Jiří Šmejc, posílily nové hry a úspory nákladů.

Celkové výnosy OPAP loni vzrostly o 15 procent na 4,26 miliardy eur. K přírůstku dopomohly nové produkty, včetně populárních stíracích losů. Firma uvedla, že zvýší dividendu z loňského zisku na 0,45 eura z 25 centů za rok 2013.

Řecko v roce 2013 prodalo kontrolní podíl ve firmě OPAP česko-řecké skupině Emma Delta, kterou vede Šmejc spolu s řeckým podnikatelem Jorgosem Melisanidisem. Prodej byl první velkou privatizační akcí v Řecku od záchrany zadlužené země penězi Evropské unie a Mezinárodního měnového fondu v roce 2010. Za třetinový podíl skupina zaplatila 652 milionů eur.

OPAP je jednou z největších sázkových firem v Evropě s akciemi na burze. Firma má od vlády monopol na sportovní sázení do roku 2020 a na loterijní sázky do roku 2030. Vlastní také exkluzivní práva na provozování videoloterijních terminálů (VLT).

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery