Marks & Spencer se nedaří, tržby z prodeje oděvů klesly téměř o desetinu | E15.cz

Marks & Spencer se nedaří, tržby z prodeje oděvů klesly téměř o desetinu

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Britské maloobchodní skupině Marks & Spencer rekordně klesly tržby z prodeje oděvů, během čtvrt roku o téměř devět procent, což je nejvíce za posledních deset let. Společnost v čele s novým šéfem Stevem Rowem snižovala ceny a omezila množství akcí na podporu prodeje, což se odrazilo na hospodaření.

Srovnatelné tržby z prodeje oděvů a domácích potřeb klesly během tří měsíců do 2. července o 8,9 procenta. Představuje to nejhorší výkon od prvního kvartálu finančního roku 2005-06. Snížily se i tržby v divizi potravin, která měla v uplynulých letech nejlepší výsledky v rámci firmy. Pokles v tomto případě činil 0,9 procenta.

Společnost uvedla, že důvěra spotřebitelů s blížícím se referendem o vystoupení Británie z Evropské unie klesala. Na vyvozování důsledků z výsledku referenda je ale ještě brzy a podnik svou prognózu pro finanční rok 2016-2017 v tuto chvíli nemění.

Rowe, který v dubnu vystřídal v čele firmy Marka Bollanda, v následujícím měsíci upozornil, že plán pozvednout oděvní divizi snížením cen a zlepšením sortimentu bude na úkor tržeb a zisku. „Nacházíme se v neklidné době, důvěra spotřebitelů v předvečer referenda o EU zeslábla a je nadále křehká,“ řekl podle agentury Reuters dnes Rowe novinářům.

Akcie podniku se v posledních třech měsících propadly o 31 procent. Kromě květnového upozornění na možné zhoršení zisku jim uškodily i obavy, že vítězství brexitu by mohlo zasáhnout důvěru spotřebitelů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah