Pivnici U Zlatého tygra hrozí vysoká pokuta, čepovala pivo pod míru | E15.cz

Pivnici U Zlatého tygra hrozí vysoká pokuta, čepovala pivo pod míru

Pivnice u Zlatého tygra
Pivnice u Zlatého tygra
• 
ZDROJ: E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pražská pivnice U Zlatého tygra loni opakovaně čepovala pivo pod míru. Zjistila to Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) při dvou kontrolách, při kterých jejím zaměstnancům přinesla obsluha podniku točené pivo, kterému chtělo v objemu deset až 15 procent. Podniku hrozí vysoká pokuta.

Provozovatel známé pražské pivnice, která byla oblíbeným místem spisovatele Bohumila Hrabala, porušil podle SZPI evropské nařízení o tom, že informace o potravinách nesmějí být zavádějící, zejména co se týče charakteristiky a množství potravin.

Podnik za to dostal pokutu ve výši 70 tisíc korun, kterou už zaplatil. Vzhledem k tomu, že inspekce zjistila v podniku opakované porušení předpisů, zahájí správní řízení o uložení další pokuty.

Přečtěte si:

V takových případech navrhuje pokutu vždy vyšší než tu předchozí, aby měla motivující efekt, uvedl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Inspekce provedla první kontrolu v pivnici loni v květnu, druhou v listopadu. Objem natočeného piva byl nižší o výrazných deset až 15 procent u všech - celkem sedmi - měřených vzorků, uvedl mluvčí inspekce.

Zřejmě nejslavnějším štamgastem restaurace v pražské Husově ulici byl již zesnulý Hrabal, který tam pravidelně sedával dlouhá léta. Podnik ale uvítal i jiné známé osobnosti, v roce 1994 v něm povečeřeli někdejší prezident Václav Havel spolu s tehdejším americkým prezidentem Billem Clintonem.

Stanislav Bernard: Pije se míň kvůli špatným hospodským

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah