Praha rozdělí radnicím téměř 89 milionů korun z hazardu | E15.cz

Praha rozdělí radnicím téměř 89 milionů korun z hazardu

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: 7 Jan Racek

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pražský magistrát rozdělí městským částem 88,5 milionu korun, které město získalo z hazardních her za letošní první tři měsíce. Polovinu z částky dostanou mládežnická sportovní mužstva, zbytek půjde na dotace na kulturu, školství, zdravotnictví a sociální oblast.

Rozhodli o tom dnes radní hlavního města. Rozdělení musí ještě schválit pražské zastupitelstvo.

Praha v prvním čtvrtletí získala z výherních automatů, loterií a podobných her dohromady 234,7 milionu korun. Z toho z výherních přístrojů hlavní město obdrželo 177 milionů korun. Městské části podle schválených pravidel dostávají polovinu z této částky.

Zhruba 44 milionů poputuje na podporu neziskových organizací zaměřených na sport. Druhá polovina je určena na projekty v oblasti školství, kultury, zdravotnictví a na sociální účely.

Některé radnice v minulosti způsob rozdělování peněz z hazardu kritizovaly, peníze by se podle nich měl v plné výši vracet do rozpočtů městských částí, na jejichž území jsou výherní automaty provozovány. Nejvíce peněz z rozdělené částky dostanou Praha 4 a 8, a to více než devět milionů korun.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.