Prodejci lihovin Rémy Cointreau ČR vzrostly tržby na 2,25 miliardy korun | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Prodejci lihovin Rémy Cointreau ČR vzrostly tržby na 2,25 miliardy korun

ČTK

Jednomu z největších prodejců lihovin Rémy Cointreau ČR vzrostl za rok končící letošním březnem meziročně zisk o 72 procent na 92,3 milionu korun. 

Tržby za alkoholické nápoje se firmě zvětšily zhruba o pětinu na 2,25 miliardy korun, uvádí společnost ve své výroční zprávě umístěné ve Sbírce listin. Firmě také o 30 milionů korun na 292,6 milionu rostly výnosy z reklamy. Nárůst tržeb očekává i letos. Společnost dováží bylinný likér Jägermeister, irskou whisky Tullamore Dew, Metaxu.

Firmě rostly zejména tuzemské tržby - zvýšily se o zhruba 330 milionů korun na 1,9 miliardy. Zahraniční pak vzrostly o necelých 50 milionů na 340 milionů korun.

Společnost loni v prosinci ukončila distribuční smlouvu s Gruppo Campari. Italská skupina Campari vyrábí například Cinzano nebo Aperol. "Obraty tvořené prodejem Gruppo Campari produktů budou nahrazeny vyšším růstem prodejů stávajícího portfolia," dodává firma.

Nápojářskému koncernu Pepsi klesl zisk o 13 procent, přesto překonal očekávání

Firma tak očekává letos nárůst obratu. "Společnost se bude i nadále soustředit na větší rozšíření prémiových značek z kolekce Rémy Cointreau Group, jako jsou koňaky Remy Martin, dále legenda mezi koňaky Louis XIII se svojí staletou historií, likér Cointreau, specialita Metaxa a další značky," uvádí v dokumentu společnost.

Společnost, která v ČR zaměstnává zhruba 65 lidí, vlastní francouzská nápojářská skupina Rémy Cointreau. Té se za stejné období díky čínské poptávce po luxusním koňaku nad očekávání zvýšil celoroční provozní zisk. Stoupl o 14,1 procenta na 236,8 milionu eur (něco přes šest miliard korun). Společnost v červnu také oznámila, že očekává vyšší střednědobý zisk.

Konkurenční české likérce Jan Becher v loňském účetním období do konce června 2017 klesly tržby o 56 milionů korun na 1,21 miliardy. Čistý zisk jí však stoupl ze 141 milionů na 157 milionů korun. Firma je součástí koncernu Pernod Ricard, druhého největšího výrobce destilátů a vína na světě. V současné době na českém trhu distribuuje kromě Becherovky Original více než 40 známých světových značek alkoholu.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!